A családdal együtt töltött idő előnyei

A családdal együtt töltött időnek számtalan előnye létezik. Az egyik az, hogy erősödnek a családtagok közötti kapcsolatok. A családtagok között az érzelmi kötelékek is erősebbek lesznek és még a kommunikáció is jobb lesz közöttük.
A családdal együtt töltött idő előnyei

Tanulmányok igazolják, hogy azok a gyerekek, akik sok időt töltenek a szüleikkel, sokkal jobb lesz az iskolai teljesítményük, illetve viselkedési problémákkal sem kell számolni ezeknek a gyerekeknek. Mutatjuk is, milyen előnyei vannak a családdal közösen eltöltött időnek!

Azokban a családokban, ahol sok a közös tevékenység és a család együtt tölti a szabadideje jelentős részét, sokkal nagyobb lesz a családtagok közötti érzelmi kötődés, mint azokban a családokban, ahol a családtagok csak kevés időt töltenek együtt. Az alapvető szabadidős tevékenységek közé tartozik például a kirándulás, a családi biciklizés, a társasjátékozás, a közös főzés vagy a kertészkedés.

Az együtt töltött időbe a családdal közösen történő tanulás is beletartozik. Sok kutatást végeztek ezzel kapcsolatban is. A tanulmányok szerint azok a gyerekek sokkal jobban teljesítenek az iskolában, ahol van a családban közös tanulás, amely családokban a szülők támogatják és segítik a gyermekeiket a házi feladat elkészítésében, a tanulásban. A házi feladtok segítségével, a foglalkoztató és oktató játékok használatával ugyanis segítik a gyermekek érzelmi jólétének megteremtését, illetve ezek a szülők azt is segítik, hogy a gyerekek jobb tanulmányi eredményeket érjenek el az iskolában.

Azok a gyerekek, akik sok időt töltenek a családban, sokkal jobban kommunikálnak és viselkednek másokkal, mint azokban a családokban, ahol csak kevés az együtt eltöltött idő. A közös tevékenységek támogatják, hogy a gyerekek jobban kapcsolódjanak a szüleikhez, hogy kialakuljon a megfelelő érzelmi kötődés. A közösen elköltött családi vacsorák is nagyon sokat számítanak, hiszen ilyenkor a családtagok meghallgatják egymást, egyfajta bizalom és megfelelő viselkedési minta alakul ki a gyerekekben is.

A tanulmányok arról is beszámoltak, hogy azok a kamaszok, akik sokat kommunikálnak a szüleikkel, kevésbé mutatnak agressziót és antiszociális viselkedést, mint azok a gyerekek, ahol a családtagok nem töltenek el egymás társaságában elegendő időt. A családdal együtt töltött idő és a kommunikáció, csökkenti a szorongást és a társadalmilag nem elfogadható viselkedés kialakulását.

Az együtt töltött idő segíti a közös élmények és emlékek létrejöttét, amely nem csak az összetartozás érzését fokozzák, de a gyerekek megtanulják, milyen nagy szerepe van a családnak, milyen fontos, hogy egy olyan közegbe tartozzunk, ahol számíthatunk egymásra.

Kapcsolódó cikkek

Semleges, naturális babaszoba kialakítása – bézs, barna, fehér

Semleges, naturális babaszoba kialakítása – bézs, barna, fehér

A semleges babaszoba, a minimalista jegyeket hordozza magán.

Tippek az ékszerek otthoni biztonságban tartásához

Tippek az ékszerek otthoni biztonságban tartásához

Amellett, hogy az ékszereket a gyerekektől távol kell tartania, biztonságos helyen is érdemes tárolnia őket.

Játszószoba kialakítása egyszerű lépésekkel

Játszószoba kialakítása egyszerű lépésekkel

Sok gyerek szereti, ha egy szoba csakis az övé, és amely tele van érdekes és izgalmas játékokkal.